Silvers

Powstają w wyniku rozdrabniania drewna za pomocą maszyn zrębkujących. Główną ich zaletą, jest wygodny sposób magazynowania oraz możliwość automatyzacji procesu spalania. Oprócz paliw maja także zastosowanie przy produkcji płyt wiórowych.
more

Pellet

Pellet jest czystym i ekologicznym opałem produkowanym ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem i temperaturą trocin oraz wiórów. Zazwyczaj występuje w postaci granulatu o długości do kilku centymetrów.
more

Peat

Torf powstaje w wyniku obumarcia i niecałkowitego rozkładu roślin, stąd też w jego składzie znajdziemy substancje organiczne, części mineralne oraz wodę. Używanie torfu pod uprawy sprawia, że gleba staje się pulchniejsza oraz lepiej zatrzymuje wodę i składniki pokarmowe.
more

About

Firma Bio Energy Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z siedzibą w Gryficach przy ul. Armii Krajowej 39D/6 zajmuje się skupem i sprzedażą paliw, głównie biomasy w postaci zrębki leśnej, papierniczej, defibracyjnej, trociny tartacznej oraz biomasy pochodzenia rolnego – czyli brykietu i pelletu z siana i słomy. Paliwa te kupowane są od bezpośrednich producentów, a sprzedawane Elektrowniom i Elektrociepłowniom na terenie całego kraju oraz fabrykom celulozy, płyt MDF, OSB, paneli podłogowych na terenie Niemiec.

2 kg

pelletu

1 l.

oleju napędowego

1 t.

spalonego pelletu

ok. 4 kg

popiołu

2m3

drewna

1 t.

pelletu

1,2 t.

pelletu

1 t.

ekogroszku

1m3

gazu ziemnego

1,79 kg

pelletu

1 l.

gazu LPG

1,27 kg

pelletu